Bilen Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri

Türkçe Sayfa English Page

  Sizde Bir Bilene Sorun
 
ANA SAYFA         DMO  

TEKLİF TALEP

Size Özel Fiyatlar

  İLETİŞİM

 

 

HABERLER

Tüm Haberler


 

 

 

E-Bültene Katılın Habersiz Kalmayın

Ekle Çıkart  

 

2X THIN CLIENT SİSTEMİ  

 

2X, mevcut bilgisayarlarınızı ek bir donanım masrafı yaratmaksızın thinclient istemcilere dönüştürür. Uyguladığımız projelerde 2X uygulamasıyla eski ve sorunlu bilgisayarlarınızı hızlı ve sorunsuz birer terminale çevirerek katma değer sağlar. 2x sayesinde bilgisayarların bakım masraflarını minimuma indirir ve 3 senede bir yeni donanım almanızı da önler. Bilgisayarlarda her sene satın alınması gereken antivirüs yazılımına gerek olmamakta, sistemler server üzerinde çalışmaktadır. Bu sayede bilgisayarlarda yüklü işletim sistemi lisansları da gerekmemektedir.

2X, sıradan PC yönetimine harcanacak zamanı ve işgücünü önemli ölçüde azaltarak tek bir yönetimsel ekrandan istenilen uygulama ve programların güvenli olarak donanım bağımsız yönetilmesine olanak verir.

Terminal servisleri veya Citrix kaynaklı terminal servislerini 2X Load Balancer uygulaması ile bağlantısı kopan kullanıcıların oturuma tekrar bağlanmalarını güvenli bir şekilde dilenirse SSL şifrelemesi yapılarak sağlayabilmektedir. 2X Thinclient server donanım bağımsız olarak Thinclientları Microsoft terminal servisleri, Citrix ve PXE, Lan, usb, cdrom ve harddiskten boot eden bütün network istemcilerini destekler.

2X Client, server bağlantıları için doğrudan mod, düzenli geçit modu ve SSL modu olarak 3 farklı mod sunar. Hangi mod sizin ortamınız için ideal?

Doğrudan Mod

Eğer istemcilerin doğrudan fiziksel sunucu erişimleri varsa, istemciler bağlantı noktası 80 üzerinden 2X SecureClientGateway’e bağlanarak Doğrudan Modu kullanabilirler(1). Daha sonra istemci ve ağ geçidi, istemcinin terminal server veya VDI host ile bir RDP oturumu başlatmasından sonra bir oturum kurmak için datayı düzenler. İstemci ağ geçidi bağlantısını kesecek ve server ile yeni bir oturum başlatacaktır (2). Doğrudan mod, ağ geçidinin minimal bir veri yükü ile geçici olmasından dolayı en etkin bağlantı modudur.

Düzenli Geçit Modu

İstemciler düzenli geçit moduyla, bağlantı noktası 80’de (1) 2X SecureClientGateway’e de bağlanırlar. Düzenli geçit modu, bir oturum açmak için ağ geçidini düzenler ve terminal server veya VDI host ile bir RDP oturumu başlatır. Bununla birlikte bu modun kullanılmasıyla RDP oturumu ilk bağlantı üstüne tünel kurmuş olur. Ağ geçidi, sunucuyla (2) bağlantı kurar ve istemciden RDP isteklerini iletir. Bu bağlantı modu, istemcilerin fiziksel sunuculara doğrudan erişime ihtiyaç duyduğu ve özel güvenlik gereksinimlerinin olmadığı durumlarda idealdir.

SSL Modu

Bu modda istemciler 443 (1) portu üzerinden 2X SecureClientGateway’e bağlanırlar. Bir kez SSL tüneli kuruluğunda istemci ve ağ geçidi, güvenli bir oturumu açmak için yeterli bilgiye ulaşır ve istemci terminal server veya VDI Host ile bir RDP oturumu başlatır, RDP oturumu ilk bağlantı üstüne tünel kurmuş olur. Bu bağlantı modu stemcilerin fiziksel sunuculara doğrudan erişime ihtiyaç duyduğu ve yüksek güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyulduğu durumlarda idealdir.

Kısaca, eğer istemcilerinizin terminal server veya VDI hostlara doğrudan erişimi varsa daha hafif bir ağ geçidi yükü sağlayan doğrudan mod idealdir. Eğer istemciler sunuculara doğrudan erişemezse, kullanıcılar hangi güvenlik düzeyinin gerekli olduğuna bağlı olarak düzenli geçit modu ve SSL modu arasında seçim yapabilirler.

 

Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  İş Ortakları  |  Referanslar  |  Ürünler  |  Teklif İste  |  Duyurular  Arıza Takip  |  Site Haritası  |  İletişim


Bilen Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. |  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013   

Kayışdağı Cad. Irmak Sok. Güney İş Merkezi No:3/1 K.Bakkalköy Ataşehir İstanbul  

Tel: 0216 545 90 90 (Pbx)    Fax: 0216 545 84 07   

Facebook da Bizi Takip Edin Twitter da Bizi Takip Edin