Sanallaştırma teknolojisi, tek bir fiziksel ana makine üzerinde, birden fazla sunucu ve uygulama çalıştırabilmesini ve fiziksel donanımın sanal makineler (virtual machines) yardımıyla çok daha verimli kullanılabilmesini sağlayan, çeşitli yazılım ve donanım bağımlılıklarını ortadan kaldırarak, yeni ürün ve servis geliştirme maliyetlerinde büyük tasarruflar sağlayan bir yazılım çözümüdür.

Büyük, karmaşık ve yoğun sistemlerin merkezi bir noktadan daha güvenli, daha kısa sürede yönetilebilmesi adına sanallaştırma teknolojileri büyük önem taşımaktadır. Sanallaştırma teknolojilerinin getirdiği tüm faydaları ve uygulama avantajlarını müşterilerinizin kullanımına sunmak için lider üreticilerin en güncel teknolojileri ile çözümler üretmekteyiz. Server sanallaştırma ve Desktop Sanallaştırma projeleri, IT mimarilerinin konsolidasyonu hedef-projelerinin temelini oluşturmaktadır.

Bunların yanında gerek network gerekse storage altyapılarının sanallaştırılması ile sağlanan operasyon kolaylığı ve teknik işletim avantajları da müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Bu avantajlar, mevcut donanımlarınızın daha verimli kullanılması, esnekliğinin arttırılması, güç tüketiminin azaltılması, çeşitli donanım ve yazılım bağımlılıklarının ortadan kaldırılması, bakım ve yönetim maliyetlerinden tasarruf edilmesi, soğutma giderlerinin düşürülmesi ile işletmenize tasarruflar sağlayacaktır. Dünya çapında her boyutta bir çok firma sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır.

En uygun üretici ve ürünün sağlayacağı avantajlar, VMware, Citrix, Veeam, Microsoft ürünleri ve firmanızın IT ekibiyle birlikte değerlendirilerek sanallaştırma teknolojisi üreticilerin ürünlerinden faydalanılarak en uygun sanallaştırma çözümü üretmekteyiz.

Sunucu sanallaştırma
Sunucu sanallaştırma ile genellikle tam kapasite kullanılmayan sunucuların, kullanılmayan kapasiteleri ile farklı sunuculara görevler yüklenmiş ve sunucuların daha verimli kullanılması sağlanmış olur. Ayrıca çok fazla sunucu olması, veri merkezinizde yeterli yer olmaması ve yüklü elektrik faturaları, soğutma sistemlerinde ek maliyetler gibi sonuçlara yol açar. Sunucu sanallaştırma, sunucunuzu her biri kendi işletim sistemiyle çalışan birden fazla sanal sunucuya bölerek onu tam gücüyle kullanmanıza olanak verir. Böylece daha az kaynakla daha çok şey yapabilir, donanım ve işletme masraflarını önemli ölçüde azaltılabilir, çeşitli test serverları vb durumlar için mevcut sistemlere zarar vermeden IT birimlerinin işleri önemli ölçüde kolaylaşır

Uygulama ve masaüstü sanallaştırma
Günümüzde çalışanlar kendi cihazlarını kullanmayı ve ofis dışından kendi uygulamalarına erişim sağlamayı istemektedir. Bu sistem ile uygulamalar ve masaüstleri merkezi bir sunucuda bulunur, bu sayede kullanıcılar farklı cihazlardan erişebilir ve her seferinde kendi bilgisayarlarında ve masaüstlerinde çalışıyor rahatlığına kavuşurlar. Uygulama ve masaüstü sanallaştırma çalışanlara istediği zamanda ve istediği yerde çalışma özgürlüğü kazandırmakla birlikte IT ye daha fazla denetim, daha iyi güvenlik ve daha kolay yönetim olanağı sağlar. Sanal uygulamalar ve masaüstleri kuruluşların düzenlemelere uygunluk, afetten kurtarma ve iş devamlılığı sağlamasına da yardımcı olur.

Ağ sanallaştırma
Ağ sanallaştırma, altyapıya dokunmak zorunda kalmadan yük dengeleme ve güvenlik duvarı gibi özellikleri programlamayı ve ağı hizmete almayı kolaylaştırır. IT tipik olarak yazılım bileşenlerini yazılım tabanlı bir yönetici konsolunu kullanarak yönetir.

Bilen Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri © 2005-2019 Bütün Hakları Saklıdır