Teknolojide tüm veriler dijital ortam mimarisinde hard diskler şeklinde tabir edilen ünitelerde saklanmaktadır. Bu ünitelerin bozulması ile birlikte veri kaybı gündeme gelir ve bu verileri yeniden erişilebilir hale getirmek için data/veri kurtarma hizmeti sunulur…

Dijital ortamların hemen hepsinde bu risk hep vardır. Saklama ve yedek alma koşullarına kullanıcı olarak uygun davranmadığımız sürece veri kaybı sorunlarının oluşması riski var olacaktır. Fiziksel hasar, yere düşürme, darbe, deprem, sel, sıvı teması, yangın hasarı, kullanıldığı ortamın aşırı sıcak ve tozlu olması, elektrik kesintisi beklenmeyen olaylar karışışında yaşanabilecek veri kaybı durumlarını ayrıca işletim sisteminin yeniden kurulması, dosya silme, format atma, farklı formatlara dönüşme gibi durumlarda da dikkatsizlik sonucu yaşanabilecek durumlarda da veri kaybı kavramı oluşabilmektedir.

Hard diskte herhangi bir nedenden dolayı veri kaybı meydana gelmişse hiçbir müdahale yapılmadan işin uzmanı kurum ve kişilere danışılmalı ve analiz süreci ile başlayan veri kurtarma işlemleri gerçekleştirilmelidir. İş ortaklığı ortamında sahip olduğumuz teknik alt yapı, tecrübeli ve yetkin kadro sayesinde tüm veri kurtarma vakalarında veri kurtarma işlemlerini başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Veri kurtarma işlemlerini; standart HDD, RAID, SSD, NAS disk yapılarında da gerçekleştirebiliyoruz.

Bilen Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri © 2005-2019 Bütün Hakları Saklıdır